premijer liga 16. kolo, rk spačva-hrk gorica, poraz, ivan laljek

Spačva je bila prejaka

Pobjedom nad našom momčadi Spačva je upisala deveto slavlje u sezoni i ostala uz bok Varaždinu s istim brojem bodova pa samim time i osigurala Ligu za prvaka.

Prvih dvadeset minuta utakmica vodstvo se izmjenjivalo kod obje momčadi pa je tako nakon našeg vodstva (3:2, 7:6) i Spačva stigla do prednosti (8:7, 9:8).

Ubrzo smo se našli na -4 (12:8), da bi na odmoru imali zaostatak od šest zgoditaka (17:11). Kroz cijelo drugo poluvrijeme na krilima Ivana Laljeka i Davora Čavara pokušavali smo smanjiti zaostatak, ali je Spačva uz obrane Dražena Stojanovića i zgodicima Marka Nađa to onemogućavala. U 45. minuti domaće je momčad imala +5 (23:18), a samo deset minuta kasnije to se povećalo na +7 (27:20). U tom se tonu se igralo sve do isteka 60. minute do koje smo ipak uspjeli malo smanjiti minus pa je tako Spačva na kraju slavila s 32:27.

Marko Nađ sa sedam pogodaka i Dražen Stojanović s 13 obrana bili su najbolji kod Spačve, a u našim redovima najefikasniji bili su Ivan Laljek i Davor Čavar svaki s po sedam golova.